Skip Navigation LinksAna Sayfa Erişebilirlik

Erişebilirlik

AR-EL Kablo ve web uygulama geliştirme ekibi Mazaka Center olarak kurumsal web sayfamızın oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları tarafından görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında birçok internet tarayıcısında testler yapıldı. Yaptığımız testler neticesinde web sayfamızda özel geliştirmeler yaptık. Yaptığımız tüm çalışmalara rağmen web sayfamızı gezerken ufak tefek hatalar veya görüntülenme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası teknik grubu olarak bu hataları en kısa sürede bertaraf edeceğiz. Web sitemizi ziyaret ederken farkettiğiniz hataları iletişim bölümünden bildirmenizi rica ederiz.

Web Sayfamızda kullanım rahatlığı için geliştirdiklerimiz :
Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL) Web sayfamızın içeriklerine kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını artırmak için tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım adları hazırladık. Ör: http://www.ar-el.com.tr/kurumsal/
Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığını artırdık.

Web sitemizi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik Öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdık. Web sayfamızda bazı bölümlerde javascript(web uyglamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.